Aqua Park 

Zgodnie z propozycjami ministrantów w piątek (12.06) organizowana jest wycieczka do Aqua Parku w Sopocie. Zainteresowani zobowiązani są do kupienia zniżkowego biletu na przejazd z Redy do Sopotu i zabrania ze sobą 12 zł na opłacenie pływalni.

Zbiórka o godzinie 8:15 na peronie w Redzie. Pociąg odjeżdża o godzinie 8:22.

Zakończenia roku szkolnego

Poniedziałek, klasy 0 - 3 szkoły podstawowej  18:00
Wtorek, klasy 4 - 6 szkoły podstawowej 18:00
Środa, klasy gimnazjalne 18:00
Czwartek, uczniowie szkół średnich 18:00

17:30 - Spowiedź Święta


Boże Ciało 2009

Wszyscy MINISTRANCI spotykają się przed Uroczystością najpóźniej o godzinie 9:40 przed starą plebanią!

Procesja rozpoczyna się o godzinie 10:00.

OKTAWA BOŻEGO CIAŁA:
Trwa od piątku (12.06) do czwartku (18.06)
Msze święte z procesją dookoła kościoła obywają się o godzinie 18:00. Ministranci spotykają się już o 17:40.


Święte Triduum Paschalne


Grafik adoracji Pana Jezusa
(Kliknij, by zobaczyć)


Wielki Czwartek:

Uroczysta Msza Święta: 18:00 (wszyscy ministranci przychodzą pół godziny wcześniej!)
Adoracja Pana Jezusa w ciemnicy: 19:30 - 22:00

Wielki Piątek:

Zbiórka poranna: 9:30
Droga Krzyżowa: 12:00
Koronka do Bożego Miłosierdza: 15:00
Zbiórka przed liturgią: 17:30
Liturgia: 18:00
Adoracja Pana Jezusa w grobie: 19:30 - 24:00
Gorzkie Żale: 21:00

Wielka Sobota:

Zbiórka poranna: 9:30
Adoracja Pana Jezusa w grobie: 9:00 - 21:00
Zbiórka przed Uroczystością: 20:30
Liturgia Wigilii Paschalnej: 21:00

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego:


09:00 Grupy: III, I
10:00 Grupa: IV
11:00 Grupa: V
12:30 Grupy: VI, II


Drugi dzień świąt:


07:30 Grupa: I
09:00 Grupa: II
10:00 Grupa: III
11:00 Grupa: IV
12:30 Grupa: V
17:00 Grupa: VIBiała Niedziela (12.04):

07:30 Grupa: VI
09:00 Grupa: I
10:00 Grupa: II
11:00 Grupa: III
12:30 Grupa: IV
17:00 Grupa: VUroczysta Msza Święta 31.12

W Sylwestra o godzinie 17:00 (!) (na rozpiskę w zakrystii wkradł się błąd) odbędzie się uroczysta, dziękczynna Msza Święta z odśpiewaniem TE DEUM. Prosimy o uczestniczenie w tej ważnej Eucharystii.

                                                                 autor tekstu: Marek Lewiński


Boże Narodzenie 2008


"Verbum caro factum est!"

"Słowo stało się Ciałem i zamieszkało między nami (...) i oglądaliśmy Jego chwałę, chwałę, jaką Jednorodzony otrzymuje od Ojca, pełen łaski i prawdy."

boze narodzenie


Te słowa z Prologu Ewangelii wg świętego Jana jednoznacznie wskazują, że Bóg przyjął ludzkie ciało i zamieszkał pośród swojego ludu. Stał się jednym z nas, aby wszystkich pociągnąć do siebie. Aby dokonało się zbawienie świata i każdego człowieka. Wkroczył w historię ludzkości, w konkretną kulturę, uwarunkowania społeczne. "On to dla nas ludzi i dla naszego zbawienia zstąpił z Nieba i za sprawą Ducha Świętego przyjął ciało z Maryi dziewicy i stał się człowiekiem".


Cud narodzin Boga świat wspomina i obchodzi każdego roku. Chrystus rodzi się nie tylko w Betlejemskiej grocie w Bazylice Narodzenia Pańskiego. Przychodzi do nas podczas każdej Mszy Świętej na słowa kapłana: "Oto Ciało moje (...) Oto Kielich Krwi mojej". Rodzi się także w naszych sercach.


Niech ten świąteczny czas obdarzy nas wszystkich radością, miłością i pokojem. Niech nowonarodzony Syn Boży - Jezus Chrystus, Zbawiciel świata - zagości w każdm sercu, rodzinie, pośród naszych ulic, w szkołąch i zakładach pracy. Niech światło Betlejemskiej Nocy rozprasza wszelkie lęki i ciemności złego. Niech silna wiara, głęboka nadzieja i pełne zaufanie Bogu będą naszą codziennością."Podnieś rękę Boże Dziecie,

Błogosław Ojczyznę miłą.
W dobrych radach, w dobrym bycie
Wspieraj jej siłę, swą siłą (...)"  
                                                                            autor tekstu: kl. Przemysław LewińskiWyjazd do Aqua Parku

                08.12.08

Zapisy na wspólny wyjazd do Aqua Parku w Sopocie u Księdza Tomasza. Termin: Sobota (13.12.08). Cena: 20 zł + kosz dojazdu (bilet na kolejkę SKM do Sopotu).

Serdecznie zapraszamy zainteresowanych wyjazdem do zapisania się na listę w zakrystii.

                                                                autor tekstu: Marek Lewiński

Adwent

03.12.08

Adwent to czas radosnego oczekiwania na przyjście Jezusa. Adwent zaczyna się w niedzielę po uroczystości Chrystusa Króla czyli między 29 listopada a 3 grudnia. Trwa on od 23 do 28 dni, z których cztery zawsze są niedzielami. Adwent kończy się wigilią Bożego Narodzenia, która niekiedy zbiega się z czwartą niedzielą Adwentu. Adwent rozpoczyna się od pierwszych nieszporów pierwszej niedzieli Adwentu, a kończy się pierwszymi nieszporami Bożego Narodzenia. Pierwsza niedziela Adwentu zawsze rozpoczyna nowy rok liturgiczny w Kościele.

Adwent jest wyjątkowym czasem dla chrześcijan. Słowo adwent pochodzi z języka łacińskiego "adventus", które oznacza przyjście. Dla starożytnych rzymian słowo to, oznaczało oficjalny przyjazd cezara. Dla chrześcijan to radosny czas przygotowania na przyjście Pana. Oczekiwanie na przyjście Chrystusa musi rodzić radość, gdyż jest oczekiwaniem na przyjście Jezusa. Dlatego też Adwent jest nie tyle czasem pokuty, ile raczej czasem pobożnego i radosnego oczekiwania. Opuszczenie hymnu Gloria nie jest wyrazem pokuty, jak w Wielkim Poście, lecz znakiem czekania na nowe zabrzmienie hymnu anielskiego śpiewanego w noc narodzenia Jezusa (Łk 2, 14).


                        Pamiętajmy o roratach!

Roraty, adwentowe msze odprawiane przed wschodem Słońca, podkreślają wyjątkowość tego okresu. Nazwa "roraty" pochodzi od zwyczajowej pieśni na wejście, rozpoczynającej się od słów "Rorate caeli desuper" - "Spuśćcie rosę niebiosa".

Msza roratnia jest mszą wotywną o Najświętszej Maryi Pannie w okresie Adwentu. Ta msza jest jednym ze znaków szczególnej obecności Maryi w okresie adewntu, gdyz to Ona oczekiwała Mesjasza w sposób szczególny. Przeżywała Ona adwent oczekiwania jako córka Izraela, jako Matka Pana Jezusa i jako Matka Kościoła.

W czasie odprawiania Mszy św. roratniej zapala się dodatkową świecę, która symbolizuje patronkę adwentowego oczekiwanie - Maryję. Roraty mają nam szczególnie przypominać Maryję, gdyż to Ona, podobnie jak jutrzenka wyprzedza wschód słońca, poprzedziła przyjście Światłości świata Jezusa Chrystusa.Roraty w naszej parafii:

poniedziałek - sobota                        06:15

poniedziałek, środa, piątek (dzieci)      18:00

Przygotujmy nasze serca na narodzenie Jezusa Chrystusa!


Aktualny grafik służeń ślubnych

14.10.08

Zgodnie z prośbami  ministrantów i dzięki staraniom Szymona Ponki na stronie internetowej zamieszczony został aktualny grafik służeń do końca bieżącego roku. Proszę o zapoznanie się z rozpiską. Pozrawiam! KnC!

                                                                 autor tekstu: Marek Lewiński

Wywiad z Księdzem Tomaszem

10.10.08

Na stronie internetowej dostępny jest wywiad z księdzem Tomaszem - naszym opiekunem. Przeprowadziłem go z pomocą naszego Ceremoniarza Mikołaja Maculewicza. Serdecznie dziękuję i zapraszam do lektury! KnC!

                                                                 autor tekstu: Marek Lewiński


Obłóczyny w Gdańskim Seminarium Duchownym

05.10.08

„Wystarczyła Ci sutanna uboga

I ubogi wystarczył Ci ślub

Bo wiedziałeś kim jesteś dla Boga

I wiedziałeś co Tobie dał Bóg.”

 

Dla wspólnoty Ministrantów naszej parafii dzień 5 października był szczególnym dniem. W tym oto radosnym dniu nasz kolega Tomasz Jaskułowski, jako kleryk III roku Seminarium Duchownego w Gdańsku Oliwie przywdział strój duchowny, czyli sutannę. Sutanna to znak rozpoznawalny każdego księdza, jak również kleryków. Nowo „obłóczonemu” alumnowi Tomkowi składamy najserdeczniejsze życzenia a także zapewniamy o stałej modlitwie w Jego intencji prosząc dla niego o wytrwałość, odwagę w dawaniu świadectwa, mocną wiarę i nadzieję, aby godnie niósł Chrystusa wszystkim, z którymi się zetknie.

                                                
                                                                                autor tekstu: Łukasz SzymanowskiTroszkę nowości!

28.09.08

Z pomocą Mikołaja Maculewicza udało mi się wprowadzić na stronę materiały do działu "Formacja". Będziemy teraz stale go rozwijać, tak by stał się małą internetową biblioteczką dla ministranta. Chcemy by znalazły się tam podstawowe informacje na temat stopni, liturgii czy patronów. Już teraz dostępne są stopnie Liturgicznej Służby Ołtarza. Staramy się też umieścić obrazki.


Prezes Karol Kujawski podesłał mi też swoją małą biografię. Możecie przeczytać ją ze strony internetowej. Jeśli ktoś posiada ciekawe materiały, które można zamieścić na stronę proszę o kontakt. Pozdrawiam! KnC!


                                                                                         autor tekstu: Marek Lewiński


Aktualne grafiki służeń!

24.09.08

Od dzisiaj możemy korzystać z elektronicznej formy grafików służeń, które zostały umieszczone na tej stronie internetowej. Dostępne są rozpiski wieczorne i niedzielne. Służby na ślubach i mszach porannych są jeszcze przygotowane przez księdza Tomasza. Prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość, jednocześnie zachęcając do zaglądania na stronę, by przypomnieć sobie o obowiązku bycia na Mszy Świętej. Pozdrawiam serdecznie! KnC!

Jeśli macie jakieś propozycje odnośnie poszerzenia zawartości ministranckiej witryny proszę o kontaktowanie się ze mną poprzez komunikator gg. Mój numer to: 3705860.

autor tekstu: Marek Lewiński

            

Galeria zdjęć z Dnia Skupienia w Wejherowie

23.09.08

 Na stornie internetowej zamieszczone zostało kilka zdjęć z Dnia Skupienia Ministrantów i Lektorów w wejherowskim klasztorze Ojców Franciszkanów. Cieszymy się niezmiernie, iż naszym trzem kandydatom (Mikołajowi Maculewiczowi, Mateuszowi Urbanowi i Szymonie Ponka) udało się zdobyć tytuł Ceremoniarza. Łukasz Szymanowski został natomiast Kantorem. Mszę Świętą z promocją Ceremoniarzy i Kantorów prowadził biskup Zygmnunt Pawłowicz. 

 Zapraszam do obejrzenia kilku zdjęć w galerii. Mam nadzieję, że niedługo uda mi się powiększyć jej zasób o kolejne fotografie. 

Jak wszyscy wiemy Wejherowo słynie ze swojej Kalwarii. Od lat jest nazywane Kaszubską Jerozolimą. Tysiące pielgrzymów przebywa co roku szlak "Świętych Gór". Odsyłam także do strony internetowej, która prezentuje bliską nam Kalwarię. Korzystając z drugiego adresu zobaczyć możecie Misteria Męki Pańskiej, które rok rocznie odbywają się na wejherowskich górkach.

       
        Kaszubscy misternicy  - http://www.tkchopin.pl/strony/kafar/misternicy
        Historia i galeria Kalwarii - http://www.kalwariawejherowska.pl/pl/index.php
       

autor tekstu: Marek Lewiński

Jesteśmy już w internecie!  

22.09.08

Dzięki staraniom Łukasza Ponki udało nam się stworzyć stronę internetową dla nas - ministrantów parafii Wniebowzięia Najświętszej Maryi Panny i św. Katarzyny Aleksandryjskiej. Na tej witrynce znajdziecie krótką historię parafii, zdjęcia, opisy, ale też ważne informacje dla samej formacji ministranckiej: grafik służeń, czy galerie z naszych wspólnych wyjazdów i świąt. 

Zachęcam do lektury i oglądania fotografii. Już mamy ich troszeczkę na stronie. Pozdrawiam serdecznie! KnC!

    autor tekstu: Marek Lewiński

Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved by Parafia Rzymskokatolicka pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Redzie