ZADUSZKI STRAŻACKIE
2014

Listopad to w naszej tradycji miesiąc, w którym odwiedzamy groby i modlimy się za dusze naszych najbliższych. O zmarłych strażakach nie zapomnieli ich koledzy, którzy stawili się licznie 8 listopada br. w naszym kościele, aby podczas Zaduszek Strażackich wyrazić swoją pamięć i przyjaźń tym, którzy już odeszli. Zaduszki Strażackie były dobrą okazją do objęcia modlitwą zmarłych druhów, którzy potrzebują naszej pomocy w osiągnięciu życia wiecznego.

Uroczystej Mszy św. koncelebrowanej, sprawowanej w intencji zmarłych i poległych w akcjach strażaków, przewodniczył proboszcz ks. Marian Świątek. Kazanie do licznie zebranych druhów, druhen i ich rodzin wygłosił Kapelan Oddziału Miejskiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP
Reda – Rumia ks. Franciszek Lisiński.

Po zakończeniu Mszy świętej kolumna strażaków przemaszerowała do Remizy na wspólne spotkanie wspominkowe połączone z drobnym poczęstunkiem. Druch Andrzej Brzozowski specjalnie na tę okoliczność przygotował intalację ukazującą pierwsze lata działaności OSP Reda (1932 r.).
W uroczystościach zaduszkowych uczestniczył Burmistrz Miasta Redy - Krzysztof Krzemiński, Z-ca Burmistrza - Teresa Kania, Sekretarz Miasta Redy - Hanna Janiak i Przewodniczący Rady Miasta - Kazimierz Okrój.
Strażacy oraz goście uczestniczący w Zaduszkach Strażackich podkreślili jednoznacznie, że pamięć i modlitwa za tych, co odeszli na wieczną służbę do Pana jest najlepszym podziękowaniem i hołdem.