PIERWSZA KOMUNIA ŚWIĘTA
2019

W sobotę 4 maja br. przeżywaliśmy Uroczystość I-szej Komunii. Przyjęcie odbyło się w o godz. 10.00.
Katechetami przygotowującymi dzieci do tego wydarzenia byli: p. Maciej Nawrot (SP nr 6), p. Ela Urban (SP nr 4) i Ks. Michał Staniszewski(katechezy przyparafialne). Dzieci z przejęciem uczestniczyły w Mszy św. celebrowanej przez ks. Proboszcza, włączając się czynnie w liturgię.

Przez cały tzw. „Biały Tydzień” dzieci brały udział w Nabożeństwie majowym o g. 17.30 i Mszy św. wieczornej o g. 18.00. W sobotę wraz z rodzicami udały się w pielgrzymce do Sanktuarium w Matemblewie, gdzie uczestniczyły we Mszy św. celebrowanej przez Ks. Michała. Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych dziękujemy za dar dla kościoła w postaci nowego kompletu lekcjonarzy mszalnych.