PIERWSZA KOMUNIA ŚWIĘTA
2017

W sobotę 6 maja br. przeżywaliśmy Uroczystość I-szej Komunii. W tym roku - z uwagi na wiekszą ilość dzieci - Przyjęcie odbyło się w dwóch grupach: o godz. 9.30 - dzieci z SP nr 6 i o godz. 11.30 - dzieci z SP nr 4.
Katechetami przygotowującymi dzieci do tego wydarzenia byli: p. Anna Liszewska (SP nr 6), p. Ela Urban (SP nr 4) i Ks. Tomasz Włodarczyk (katechezy przyparafialne). Dzieci z przejęciem uczestniczyły w Mszy św. celebrowanej przez ks. Proboszcza, włączając się czynnie w liturgię.
Przez cały tzw. „Biały Tydzień” dzieci brały udział w Nabożeństwie majowym o g. 17.30 i Mszy św. wieczornej o g. 18.00. W sobotę wraz z rodzicami udadaly się w pielgrzymce do Tronu Królowej Polskiego Morza w Swarzewie, gdzie będą uczestniczyły we Mszy św. celebrowanej przez Ks. Tomasza.
Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych dziękujemy za dar dla kościoła w postaci dwóch nowych puszek (kielichów) do rozdzielania Komunii św. i za ofiarę złożoną na ręce Ks. Przemysława Lewińskiego, Sekretarza Nuncjatury Apostolskiej w Chartumie, dla dzieci sudańskich jednej ze szkół prowadzonych przez Siostry Zakonne. Bóg zapłać!
SP nr 6

SP nr 6

SP nr 6

SP nr 6

SP nr 4

SP nr 4

SP nr 4

SP nr 4