PIERWSZA KOMUNIA ŚWIĘTA

W sobotę 7 maja br. o godz. 10.00 przeżywaliśmy Uroczystość I-szej Komunii.
Katechetami przygotowującymi dzieci do tego wydarzenia byli: p. Joanna Kryża, p. Ela Urban i Ks. Paweł Labuda. Dzieci z przejęciem uczestniczyły w Mszy św. celebrowanej przez ks. Proboszcza, włączając się czynnie w liturgię.
Przez cały tzw. „Biały Tydzień” dzieci uczestniczą w Nabożeństwie majowym o g. 17.30 i Mszy św. wieczornej o g. 18.00. W sobotę wraz z rodzicami udadzą się w pielgrzymce do Tronu Królowej Polskiego Morza w Swarzewie, gdzie będą uczestniczyły we Mszy św. celebrowanej przez Ks. Pawła.
Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych dziękujemy za dar dla kościoła w postaci zestawu liturgicznego - trybularz, łódka, kociołek do wody święconej i kropidł, a wszystko na solidnym estetycznym stojaku. Bóg zapłać!