PIERWSZA KOMUNIA ŚWIĘTA
2012

W sobotę 5 maja br. w czasie Mszy św. o godz. 10.00 - 86 dzieci z naszej parafii po raz pierwszy przystąpiło do Stołu Pańskiego, przyjmując Ciało i Krew Pana Jezusa. W tej uroczystej chwili towarzyszyli im rodzice, katecheci, księża posługujący w naszej parafii i wielu, wielu gości. Mszy św. przewodniczył Proboszcz - Ks. Marian Świątek.
Pierwsza Komunia św. jest zwieńczeniem rocznych przygotowań. Sakrament Eucharystii (jak wszystkie inne sakramenty) wymaga przygotowania, by można przyjąć go ze zrozumieniem, wiarą i miłością. Nad przygotowaniem dzieci czuwał Ks. Dariusz Skrzypkowski i katechetka p. Elżbieta Urban. No i ma się rozumieć rodzice.
Dzieci w darze dla parafii ofiarowały cztery nowe ornaty.

ROCZNICA PIERWSZEJ KOMUNII ŚWIĘTEJ

W niedzielę 6 maja br. dzieci klas III przeżywały Rocznicę swojej I-szej Komunii św. Uroczystą Mszę św. o godz. 13.00 celebrował Proboszcz - Ks. Marian Świątek.