PIERWSZA KOMUNIA ŚWIĘTA
2009

W sobotę - 2 maja 2009 roku grupa 88 dzieci z naszej parafii po raz pierwszy w sposób pełny uczestniczyła we Mszy świętej przystępując do Pierwszej Komunii świętej. Uroczystej Mszy świętej o godz. 10.00 przewodniczył ks. proboszcz Marian Świątek. Współkoncelebransami byli księża goście: ks. Ireneusz Bradtke - Dyrektor Caritas Archidiecezji Gdańskiej, ks. Krzysztof Masilewicz - wikariusz par. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Gdańsku Jelitkowie i ks. Radosław Urban z diecezji szczecińsko-kamieńskiej.
Warto wspomnieć, że po raz pierwszy dzieci przystępowały do Pierwszej Komunii w jednakowych strojach liturgicznych.
Do Pierwszej Komunii Świętej dzieci przygotował wikariusz ks. Tomasz Kosewski. W darze dla parafii dzieci pierwszokomunijne złożyły kapę maryjną oraz trójtonowy gong.
Po południu dzieci wraz z rodzicami uczestniczyły w nabożeństwie majowym o charakterze dziękczynnym.