BIERZMOWANIE 2014

18 lutego br., o godz. 17.00 przeżywaliśmy w naszej parafii uroczystość bierzmowania. Sakrament dojrzałości chrześcijańskiej przyjęło 64 uczniów kl. III Gimnazjum im. Lecha Wałęsy.

Uroczystościom przewodniczył i Słowo Boże wygłosił J.E. Ks. biskup Wiesław SZLCHETKA - biskup pomocniczy Archidiecezji Gdańskiej. Była to pierwsza posługa w archidiecezji nowo wyświęconego biskupa. W tym doniosłym wydarzeniu wzięli udział kapłani dekanatu redzkiego, a także przedstawiciele władz samorządowych.
Młodzież przygotowywała się do tego wyjątkowego momentu poprzez spotkania formacyjne prowadzone specjalnie dla nich przez kapłana. Odpowiedzialnym za przygotowanie młodzieży do tego sakramentu był ks. Sebastian Soliński. W darze dla kościoła młodzież ufundowala okazały paschał który zostanie uroczyście poświęcony w Wigilię Paschalną.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia tej doniosłej uroczystości, a młodzieży gratulujemy i życzymy odwagi w rozwijaniu otrzymanych darów.