BIERZMOWANIE 2009

17.03.2009 r. w parafii przeżywaliśmy uroczystość Bierzmowania. Szafarzem sakramentu był Metropolita Gdański
ks. abp Sławoj Leszek Głódź. Do bierzmowania przystąpiło 95 osób z naszej parafii. W Uroczystości wzięli udział księża z naszego redzkiego dekanatu. Obecny był również sekretarz Metropolity ks. Andrzej Penke.
Młodzież przygotowywała się do tej uroczystej chwili przez nauki, które prowadził wikariusz - katecheta ks. Tomasz Kotwica.
Każdy, kto przyjął Sakrament Bierzmowania staje się doskonalszym członkiem Kościoła i w pełnym stopniu może korzystać z darów Ducha Świętego: mądrości, rozumu, rady, męstwa, umiejętności, pobożności i bojaźni Bożej. Dary te wymieniono na świecach umieszczonych przy ołtarzu na tle wcześniej przygotowanej dekoracji. Młodym ludziom dopiero wkraczającym w dorosłe życie dary te są w dzisiejszych czasach szczególnie potrzebne. Oby tylko zechcieli z nich skorzystać.