ZŁOTY JUBILEUSZ KAPŁAŃSTWA

W niedzielę 18 stycznia br. ks. infułat Albin Potracki – długoletni proboszcz naszej parafii – obchodził Złoty Jubileusz Kapłaństwa. Uroczystą Mszę św. dziękczynną Czcigodny Jubilat odprawił już na emeryturze, w obecności biskupów i arcybiskupów Archidiecezji.
Wśród dostojnych gości znaleźli się: J.E. ks. abp Sławoj Leszek Głódź, który też wyglosił okolicznościowe kazanie, J.E. ks. abp Tadeusz Gocłowski - senior, J.E. ks. bp Ryszard Kasyna - biskup pomocniczy, J.E. ks. bp diecezjalny pelpliński Jan Bernard Szlaga, J.E. ks. bp włocławski Wiesław Mering i J.E. ks. bp Zygmunt Pawłowicz.
Z osób świeckich byli obecni przedstawiciele władz wojewódzkich i samorządowych z wiceministrem Kazimierzem Plotzke, Posłem na Sejm Jerzym Budnikiem, wicemarszałkiem sejmiku wojewódzkiego Mieczysławem Struckiem na czele. Najliczniejsi jednak byli parafianie Ks. Infułata i mieszkańcy Redy, dla których ks. Infułat był proboszczem w latach 78 – 86. Uroczystość uświetniła Orkiestra Straży Granicznej i Zespół folklorystyczny Redzanie.
Homilię podczas mszy św. wygłosił Abp Sławoj Leszek Głódź, Metropolita Gdański, który podkreślił najważniejsze osiągnięcia duszpasterskie, administracyjne i uznanie wśród duchowieństwa chełmińskiego i gdańskiego. Po modlitwie rozpoczął się korowód życzeń, gratulacji i dowodów wdzięczności, który zakończył się odśpiewaniem gromkiego „Sto lat” z towarzyszeniem orkiestry dętej.