M E N U
SERDECZNIE WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII
WNIEBOWZIĘCIA NMP I ŚW. KATARZYNY ALEKSANDRYJSKIEJ W REDZIE
STRONA GŁÓWNA
Strona internetowa parafii Wniebowzięcia NMP i Św. Katarzyny w Redzie - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
II NIEDZIELA ADWENTU
9.12.2018 r.

MSZE ŚW. I NABOŻEŃSTWA

1. Dziś w czasie Mszy św. g. 13.00 uroczysty chrzest św. dzieci. Następne chrzty w I-sze Święto Bożego Narodzenia.

2. O godz. 15.00 zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

3. RORATY w naszym kościele w dni powszednie o g. 6.15. Dla dzieci - od poniedziałku do piątku o g. 18.00.

4. Nowenna do MBNP w środę o 17.30.

5. W piątek o godz. 18.00 Msza św. w intencji Ojca Świętego, Ojczyzny i dzieła Radia Maryja, a po niej spotkanie w salkach katechetycznych Rodziny Radia Maryja.

6. W sobotę 15 grudnia br. od godz. 8.30 odwiedzimy Chorych z posługą sakramentalną z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Z racji kolęd nie będzie odwiedzin w styczniu.

7. W sobotę też o godz. 17.30 zapraszamy na uroczyste Nieszpory III-ej Niedzieli Adwentu i zapalenie kolejnej świecy na wieńcu adwentowym.

8. W przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej – z racji 16-go dnia miesiąca – modlitwa do Św. Jana Pawła II i ucałowanie relikwii Świętego.

SPRAWY DUSZPASTERSKIE

1. Tradycyjnie, w drugą niedzielę Adwentu, z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski jest obchodzony Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Możemy włączyć się w to ważne dzieło, składając ofiary do puszek w ramach zbiórki, która jest prowadzona dziś przed kościołami i kaplicami w całej Polsce. Ofiarę na pomoc Kościołowi na wschodzie można też złożyć do skarbony przy ołtarzu św. Antoniego.

2. Zgodnie z zapowiedzią przedstawiciele Parafialnego Zespołu Caritas dziś po Mszach św. rozprowadzają świece Caritas na stół wigilijny w cenie 6 zł. Są też duże świece – w ograniczonej ilości – w cenie 16 zł.

3. Spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas we wtorek po Mszy św. wieczornej.

4. Wszyscy z pewnością wiemy o dramatycznej sytuacji w jakiej znalazła się Bazylika św. Mikołaja w Gdańsku, której grozić może nawet katastrofa budowlana. Ta wielowiekowa świątynia - świadek wielu niezwykłych wydarzeń z życia Kościoła na Pomorzu, która jako jedna z nielicznych przetrwała gehennę II wojny świa-towej, dzisiaj potrzebuje naszego wsparcia. W duchu chrześcijańskiej solidarności, z postanowienia Metropolity Gdańskiego, w przyszłą niedzielę 16 grudnia będziemy mogli naszą materialną pomocą składaną do puszek wesprzeć prace podjęte dla uchronienia i zabezpieczenia tej zabytkowej świątyni. Niech ta braterska pomoc udzielona jednej z naszych archidiecezjalnych wspólnot parafialnych wpisze się w adwentowe dzieło niesienia pomocy potrzebującym.

5. Młodzież ze Wspólnoty „Młodzi Uwielbiają Jezusa” w przyszłą niedzielę będzie rozprowadzała broszury z wierszami p. Brunona Lehmann.

6. Parafialny Zespół Caritas wraz ze Wspólnotą „Młodzi Uwielbiają Jezusa” w przyszłą niedzielę po Koronce do Miłosierdzia Bożego zapraszają osoby starsze, samotne, bezdomne z naszej parafii na kolacje wigilijną.

7. Caritas Archidiecezjalna Gdańska po raz kolejny organizuje akcję - „Charytatywna Tutka”, która ma umożliwić wsparcie żywnościowe osób potrzebujących w parafiach i całej Diecezji. Akcja polega wypełnianiu toreb produktami spożywczymi o maksymalnej wadze łącznej = 10 kg i o długim terminie przydatności do spożycia, które następnie zostaną przekazane potrzebującym. Serdecznie zapraszamy do tej akcji! Tutki można odbierać w zakrystii.

8. Zgodnie z praktyką ubiegłych lat zwracamy się z prośbą o pomoc dla najuboższych rodzin naszej parafii w formie paczki żywnościowej w świątecznej akcji „Rodzina – Rodzinie”. Adresami rodzin dysponuje ks. Proboszcz po Mszach św. w zakrystii. Paczki można przekazywać osobiście lub za naszym pośrednictwem (w tym przypadku prosimy dostarczyć paczki do nas do przyszłej niedzieli włącznie).

9. Opłatek na stół wigilijny można nabywać w zakrystii po Mszach św. i w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.

N a   c z a s   p r o s t o w a n i a   ś c i e ż e k   n a s z e g o   ż y c i a
n i e c h   n a m   w s z y s t k i m   B ó g   b ł o g o s ł a w i!

Kościół
- widok od str. północno-zachodniej

Herb Redy

Darmowe Liczniki dla Twoich stron! WWW.LICZ.PL