M E N U
SERDECZNIE WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII
WNIEBOWZIĘCIA NMP I ŚW. KATARZYNY ALEKSANDRYJSKIEJ W REDZIE
STRONA GŁÓWNA
Strona internetowa parafii Wniebowzięcia NMP i Św. Katarzyny w Redzie - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
II NIEDZIELA ADWENTU
10.12.2023 r.

MSZE ŚW. I NABOŻEŃSTWA

1. Dziś w czasie Mszy św. o godz. 13.00 uroczysty chrzest św. dzieci. Następne chrzty św. w grudniu w I-sze Święto Bożego Narodzenia.

2. O godz. 15.00 tradycyjnie zapraszamy na Koronkę Miłosierdzia Bożego.>

3. RORATY w naszym kościele w dni powszednie o g. 6.15. Dla dzieci - od poniedziałku do piątku o g. 18.00.

4. W środę o godz. 18.00 Msza św. w intencji Ojca Świętego, Ojczyzny, Kościoła, Radia Maryja i wszystkich dzieł przy nim powstałych, a po niej Nowenna do MBNP i spotkanie Rodziny Radia Maryja w salkach katechetycznych.

5. Zgodnie z zapowiedzią w sobotę 16 grudnia od godz. 9.00 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną z okazji Świąt Bożego Narodzenia.

6. W sobotę 16 grudnia o godz. 17.30 zapraszamy na kolejne uroczyste Nieszpory III Niedzieli Adwentu i zapalenie kolejnej świecy na wieńcu adwentowym.

7. W sobotę - z racji 16-go dnia miesiąca – po Mszy św. o godz. 18.00 Litania do Św. Jana Pawła II i błogosławieństwo relikwiarzem.

8. Przypominamy, że w naszym kościele w dni powszednie spowiedzi słuchamy 20 min. przed Mszą św. W Adwencie natomiast również w czasie Mszy św. roratniej o godz. 6.15. Podobnie w sobotę na wieczornej Mszy św. i w niedzielę w czasie wszystkich Mszy św.

9. Dziś w naszym kościele po Mszy św. o godz. 11.30 – Rejonowy Dzień Wspólnoty Domowego Kościoła

SPRAWY DUSZPASTERSKIE

1. Tradycyjnie, w drugą niedzielę okresu Adwentu – jak informowaliśmy wcześniej – z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski jest obchodzony Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Możemy włączyć się w to ważne dzieło, składając ofiary do puszek w ramach zbiórki, która jest prowadzona dziś przed kościołami i kaplicami w całej Polsce. Nasza pomoc dotrze do ludzi żyjących w trudnych warunkach za wschodnią granicą naszego kraju.

2.
W piątek o godz. 19.00 Spotkanie opłatkowe braci strażackiej OSP Rumia - Reda w Remizie w Redzie.

3. W przyszłą niedzielę w naszym kościele będziemy gościli Siostry Zakonne z Instytutu Miłosierdzia Bożego, którego założycielem jest Ks. Michał Sopoćko spowiednik Siostry Faustyny. Siostry podzielą się świadectwem o swojej działalności, a po Mszach św. zaoferują obrazy i książki o Miłosierdziu.

4. W przyszłą – Pod koniec Mszy św. o godz. 11.30 w przyszłą niedzielę nastąpi przekazanie Betlejemskiego Światełka Pokoju przez harcerzy. Wychodząc z kościoła będzie można odpalić swój lampion lub znicz od harcerzy, który prosimy przynieść na tę Mszę św.

5. Po Mszy św. o godz. 13.00 w przyszłą niedzielę odbędzie się pierwsza katecheza dla kandydatów do bierzmowania z klas ósmych. Wieczorem natomiast o godz. 18.30 w salkach katechetycznych Opłatek Liturgicznej Służby Ołtarza.

6. We wtorek o godz. 10.00 odbędzie się pogrzeb śp. Teresy Włodarczyk , l. 84 z ul. Drogowców 1c/2. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…
Wszystkim parafianom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia,
życzymy obfitości Bożych łask
i nieustannej Opieki Maryi, Matki
Szczęść Boże!Kościół
- widok od str. północno-zachodniej

Herb Redy

LICZNIK ODWIEDZIN


Darmowe Liczniki dla Twoich stron! WWW.LICZ.PLModerator: Ks. proboszcz Marian Świątek