M E N U
SERDECZNIE WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII
WNIEBOWZIĘCIA NMP I ŚW. KATARZYNY ALEKSANDRYJSKIEJ W REDZIE
STRONA GŁÓWNA
Strona internetowa parafii Wniebowzięcia NMP i Św. Katarzyny w Redzie - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
VI NIEDZIELA ZWYKŁA
17.02.2019 r.

MSZE ŚW. I NABOŻEŃSTWA

1. Tradycyjnie już dziś o godz. 15.00 zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

2. W środę o godz. 17.30 Nowenna do MBNP.

3. W liturgii Kościoła w tygodniu obchodzimy: w piątek Święto Katedry Świętego Piotra, apostoła, a w sobotę wspomnienie Św. Polikarpa, biskupa i męczennika.

SPRAWY DUSZPASTERSKIE

1. Trwają ferie zimowe. Rodziców zachęcamy do podjęcia większej troski o uczestnictwo dzieci i młodzieży w niedzielnej Eucharystii podczas ferii.
Informujemy też, że w czasie ferii nie ma katechez dla dzieci pierwszokomunijnych i kandydatów do Bierzmowania.

2. W sobotę 23 lutego br. przypada 28 rocznica święceń biskupich Ks. Arcybiskupa Metropolity Gdańskiego Sławoja Leszka Głódzia. Pamiętajmy w tym dniu w modlitwie o naszym arcypasterzu.

3. Caritas Archidiecezji Gdańskiej wraz z Ministerstwem Sprawiedliwości zaprasza do wzięcia udziału w ogólnopolskim Tygodniu Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem, którego obchody będą odbywały się w dniach 18 lutego – 24 lutego 2019 r. w formie bezpłatnych porad prawnych. Szczegóły na plakatach w gablotach.

4. Na prośbę Księży Salezjanów z Rumi informujemy, że w sobotę 2 marca br. w godz. 9.00 – 12.00, szkoły salezjańskie w Rumi organizują Dzień Otwartych Drzwi. Bliższe informacje znajdują się na plakatach w gablocie.

5. Tegoroczne rekolekcje wielkopostne połączone z rekolekcjami szkolnymi w naszej parafii przeżywać będziemy w dniach 10 – 13 marca br. (od niedzieli do środy), a poprowadzi je Ks. dr Łukasz Laskowski, profesor Wyższego Seminarium w Częstochowie.

6. KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI dla młodzieży po szkole średniej i dla narzeczonych odbędzie się w naszej parafii w dniach 18 – 22 marca br. Spotkania będą miały miejsce w salkach katechetycznych o godz. 18.30. Zapisy w dniu rozpoczęcia.

7. W tygodniu odbył się pogrzeb śp. Witolda Kaczyńskiego, l. 63 z Wejherowa, śp. Teresy Siudzińskiej, l. 72 z ul. Gniewowskiej i śp. Janiny Konkiel l. 63 z ul. Łąkowej. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…

Wszystkim parafianom i gościom życzymy miłej niedzieli
i obfitego błogosławieństwa Bożego na nowy tydzień. Dzieciom i młodzieży udanych ferii zimowych!
Szczęść Boże!

Kościół
- widok od str. północno-zachodniej

Herb Redy