M E N U
SERDECZNIE WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII
WNIEBOWZIĘCIA NMP I ŚW. KATARZYNY ALEKSANDRYJSKIEJ W REDZIE
STRONA GŁÓWNA
Strona internetowa parafii Wniebowzięcia NMP i Św. Katarzyny w Redzie - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA
20.10.2019 r.

Niedziela Misyjna, którą przeżywamy i rozpoczynający się Tydzień Misyjny niech pobudzą
nasze serca do żarliwej modlitwy za misjonarzy i ludzi ubogich w krajach misyjnych.
W intencji misjonarzy i misjonarek oraz wszystkich wspierających misyjne dzieło Kościoła będziemy ofiarować nabożeństwa różańcowe.
Swoją ofiarę na Misje możemy złożyć dziś po Mszy św. do puszek wychodząc z kościoła.

MSZE ŚW. I NABOŻEŃSTWA

1. Nabożeństwo różańcowe w naszym kościele:
       - W dni powszednie o godz. 17.30.
       - W niedzielę w łączności z Koronka do Miłosierdzia Bożego – o godz. 15.00.
       - Dla dzieci – w poniedziałek, środę i piątek o 17.00.
       - Młodzież uczestniczy w nabożeństwach – o godz. 17.30.

2. We wtorek 22 października w liturgiczne wspomnienie Św. Jana Pawła II po Mszy św. o godz. 18.00 – Litania do Świętego Jana Pawła II i ucałowanie relikwii.

3. Nowenna do MBNP w środę w łączności z różańcem o g. 17.30.

4. Uczestników Autokarowej Pielgrzymki do Lichenia, na Jasną Górę i do Łagiewnik informujemy, Msza św. w ich intencji zostanie odprawiona w naszym kościele w przyszłą niedzielę o godz. 10.15.

5. Zbliża się listopad. Zgodnie z zapowiedzią przez cały ten miesiąc w naszym kościele będą odprawiane zbiorowe Msze św. gregoriańskie za zmarłych z odczytywaniem imion zmarłych. Pierwsza Msza św. gregoriańska zostanie odprawiona 1 listopada o godz. 14.00 na cmentarzu parafialnym. Blankiety na te Msze św. znajdują się jeszcze na stolikach pod chórem i przy ołtarzu św. Antoniego. Można je składać wraz z ofiarą – jak na Mszę św. w kopercie – na tacę, w zakrystii lub w kancelarii parafialnej, a także do skarbony przy ołtarzu św. Antoniego.

SPRAWY DUSZPASTERSKIE

1. Zgodnie z zapowiedzią przedstawiciele Wspólnoty „Młodzi Uwielbiają Jezusa” po Mszach św. rozprowadzają znicze, zbierając w ten sposób fundusze na wakacyjny wyjazd w Karkonosze.

2. Przy tej okazji informujemy, że Siostry Pallotynki w czasie zbiórki na budowę przedszkola w Kamerunie zebrały 10 654 zł. Za okazane serce wszystkim ofiarodawcom składają serdeczne Bóg zapłać!

3. W środę 23 października po Mszy św. wieczornej spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas.
Informujemy, że nasza parafia przystąpiła do ogólnopolskiej akcji Pola nadziei. Z tej racji przy krzyżu misyjnym przedstawiciele PZC zasadzili 50 żonkili, które wiosną w wyznaczoną niedzielę będą wręczane przez wolontariuszy w zamian za datki na rzecz hospicjów.

4. Rodziców dzieci pierwszokomunijnych informujemy, że w tym tygodniu nie będzie katechez przyparafialnych. Dzieci uczestniczą tylko w nabożeństwach różańcowych o godz. 17.00.

5. Informujemy też, że w czwartek 31 października br. planujemy dla dzieci Bal Wszystkich Świętych. Rozpoczęcie wspólnym nabożeństwem różańcowym w kościele o godz. 17.00, a potem przejście do salek. Dzieci przychodzą przebrani za świętych. Rodziców prosimy o przygotowanie ciast i cukierków. Zakończenie o godz. 19.00.

6. Już dziś informujemy również, że w Niedzielę 3 listopada br. wraz z Miejskim Domem Kultury zapraszamy na TRZECIE w naszym mieście ZADUSZKI JAZZOWE czyli muzyczne wspomnienia największych artystów z kraju i zagranicy! To wydarzenie będzie miało miejsce w naszym kościele. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!

7. W związku z przypadającym w pierwszą sobotę listopada Dniem Zadusznym informujemy, że chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w sobotę 9 listopada.

8. W tygodniu odbył się pogrzeb śp. Pawła Kreft, l. 59 z ul. Królowej Marysieńki. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…

Wszystkim parafianom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia,
życzymy obfitości Bożych łask
i nieustannej Opieki Maryi, Królowej Różańca Świętego.
Szczęść Boże!

Kościół
- widok od str. północno-zachodniej

Herb Redy