M E N U
SERDECZNIE WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII
WNIEBOWZIĘCIA NMP I ŚW. KATARZYNY ALEKSANDRYJSKIEJ W REDZIE
STRONA GŁÓWNA
Strona internetowa parafii Wniebowzięcia NMP i Św. Katarzyny w Redzie - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XIX NIEDZIELA ZWYKŁA
12.08.2018 r.

MSZE ŚW. I NABOŻEŃSTWA

1. Dziś w łączności ze Mszą św. o godz. 13.00 uroczysty chrzest św. dzieci.

2. Koronka do Miłosierdzia Bożego tradycyjnie o godz. 15.00.

3. Jutro 13 sierpnia o godz. 19.30 kolejne nabożeństwo fatimskie i procesja z figurą MB wokół kościoła, a po niej Msza św. z intencją do MB Fatimskiej. O niesienie figury prosimy mężczyzn z Kościelnej Służby „Semper Fidelis” Serdecznie zapraszamy! Nie będzie jutro Mszy św. o godz.18.00.

4. W środę 15 sierpnia przypada UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NMP, a tym samym NASZ GŁÓWNY ODPUST PARAFIALNY. Msze św. w tym dniu, jak w niedzielę. Sumie odpustowej o godz. 11.30 będzie przewodniczył i kazanie wygłosi Ks. Zenon DAMPC z parafii św. Rocha w Osieku koło Skórcza. Po sumie odbędzie się procesja eucharystyczna wokół kościoła. Serdecznie prosimy o przybycie na Mszę św. o g. 11.30: mężczyzn do baldachimu, dziewczęta niosące feretrony i delegacje do sztandaru.

5. Po Mszy św. o godz. 17.00 w Uroczystość Wniebowzięcia NMP odbędzie się koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu chóru LUTNIA. Serdecznie zapraszamy!

6. UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA N.M.P – zwana jest także Świętem Matki Boskiej Zielnej. W tym dniu przynosimy do kościoła wianuszki zbóż, ziół, kwiatów i owoców, które kapłani będą błogosławili na wszystkich Mszach św.

7. W czwartek z racji 16-tego dnia miesiąca po Mszy św. o godz. 18.00 - Litania do św. Jana Pawła II z ucałowaniem relikwii.

SPRAWY DUSZPASTERSKIE

1. Wszystkim, którzy złożyli dziś swoja ofiarę na tacę gospodarczą składamy serdeczne Bóg zapłać!

2. W tygodniu odbył się pogrzeb śp. Krystyny Tywończuk l. 64 z ul. Spokojnej i śp. Stanisława Kolatowskiego l. 71 z ul. Orzeszkowej. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…

Wszystkim naszym Parafianom, Dobrodziejom i Gościom,
którzy w tym tygodniu obchodzić będą swoje imieniny, urodziny i jubileusze,
życzymy obfitości łask Bożych i opieki Maryi Matki.
Urlopowiczom życzymy pogody, a tym, którzy na wyjazd nie mogą sobie pozwolić, spokojnego tygodnia.
W tym duchu przyjmijmy Boże błogosławieństwo!

Kościół
- widok od str. północno-zachodniej

Herb Redy

Darmowe Liczniki dla Twoich stron! WWW.LICZ.PL