M E N U
SERDECZNIE WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII
WNIEBOWZIĘCIA NMP I ŚW. KATARZYNY ALEKSANDRYJSKIEJ W REDZIE
STRONA GŁÓWNA
Strona internetowa parafii Wniebowzięcia NMP i Św. Katarzyny w Redzie - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA
14.10.2018 r.

Przeżywając XVIII Dzień Papieski pod hasłem „Promieniowanie Ojcostwa” pragniemy dołączyć do ogólnopolskiej akcji na fundusz stypendialny dla młodzieży uzdolnionej, która ma trudne warunki rodzinne, a pragnie studiować.
Po Mszach św. datki na ten cel będzie zbierała dziś młodzież ze Wspólnoty „Młodzi Uwielbiają Jezusa”.

MSZE ŚW. I NABOŻEŃSTWA

1. Dziś o godz.15.00 serdecznie zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego połączoną z nabożeństwem różańcowym.

2. We wtorek z racji 16-go dnia miesiąca po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 Litania do św. Jana Pawła II i ucałowanie relikwii Świętego.

3. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych, które odprawiamy w naszym kościele:
         - dla wszystkich w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 15.00 w łączności z Koronką do Miłosierdzia Bożego.
         - dla dzieci w poniedziałek, środę o godz. 16.30 i piątek - - w tym tygodniu wyjątkowo - o godz. 16.00.

SPRAWY DUSZPASTERSKIE

1. Przypominamy, że dziś po Mszy św. o godz. 11.30 odbędzie się spotkanie rodziców dzieci komunijnych.

2. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i miesiąc listopad poświęcony zmarłym. Podobnie jak w latach ubiegłych i w tym roku będziemy się modlić w naszym kościele za zmarłych polecając ich dusze Bogu w tzw. Gregoriańskich Mszach św. zbiorowych w nadziei i wierze, że już tylko w ten sposób możemy im pomóc.
Blankiety na te Msze św. wyłożone są na stoliku pod chórem i przy ołtarzu św. Antoniego. Wypisane czytelnie wraz z ofiarą jak na Mszę św., wkładamy do koperty, a następnie – do końca października – możemy złożyć na tacę lub w zakrystii, bądź w kancelarii parafialnej.

3. W przyszłą niedzielę, która będzie Niedzielą Misyjną, rozpocznie się doroczny Tydzień Misyjny w Kościele. Z tej racji będziemy zbierali odiary na Misje św.

4. Wszystkich zainteresowanych informujemy, że przy naszej parafii w każdą sobotę o godz. 18.00 w salkach katechetycznych odbywają się mitingi Anonimowych Alkoholików, którzy pragną uwolnić się od zgubnego nałogu.

5. Informujemy też, że w tygodniu na porannych Mszach św. są jeszcze wolne intencje.

6. ŻYCZENIA METROPOLITY GDAŃSKIEGO NA DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Drodzy nauczyciele, wychowawcy, katecheci i pracownicy placówek edukacyjnych!
        Dzień Edukacji Narodowej, przeżywany w roku 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości, jest dla mnie szczególną okazją do podziękowania Wam za trud jaki wkładacie w wychowanie młodego pokolenia i za waszą służbę Ojczyźnie. Tym samym jest to okazja do złożenia Wam serdecznych życzeń i pozdrowień.
Świat nieustannie się zmienia, a my ciągle potrzebujemy światłych i do-brych nauczycieli. Nie tylko przekazujących wiedzę, ale formujących młodego człowieka i jego sumienie. Ufam, że wasza praca i trud będzie owocować i pomoże dzieciom i młodzieży w odkrywaniu dróg prawdy, piękna i dobra.
Niech św. Jan Paweł II, którego 40-tą rocznicę wyboru na papieża będziemy przeżywać we wtorek, wyprosi wam Boże błogosławieństwo i światło Ducha Świętego.

Z serca błogosławię.

+ Sławoj Leszek Głódź

Wszystkim parafianom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia,
życzymy obfitości Bożych łask
i nieustannej Opieki Maryi, Królowej Różańca Świętego.
Szczęść Boże!

Kościół
- widok od str. północno-zachodniej

Herb Redy