ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
2019

W poniedziałek 11 listopada br. w 101 - szą rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości o godz. 10.00 w naszym kościele została odprawiona UROCZYSTA MSZA ŚWIĘTA KONCELEBROWANA PRZEZ REDZKICH PROBOSZCZÓW W INTENCJI OJCZYZNY z udziałem władz miejskich i pocztów sztandarowych. Mszy św. przewodniczył i homilie okolicznociowa wygłosił Ks. kanonik Jan Kowalski - proboszcz parafii pw. św. Antoniego, a jednocześnie dziekan dekanatu redzkiego. Po Mszy św. pod tablicą upamiętniającą poległych podczas I i II wojny światowej zostały złożone wieńce i wiązanki kwiatów, a następnie wszyscy w pochodzie przeszli pod remizę OSP Reda, gdzie nastapiło odsłoniecie i poświęcenie tablicy pamiątkowej ku czczi zamordowanych w Lasach Piśnickich zalożycieli OSP Reda - śp. Franciszka Talaśki i śp. Lucjana Kelasa. Na koniec odbyła się część artystyczną w wykonaniu dzieci z SP nr 5. Była też tradycyjna grochówka i rogale "Marcińskie".