100 - LECIE ODZYSKANIANIA NIEPODLEGŁOŚCI

Uroczystą Mszą św. o godz. 10.15 w naszym kościele - celebrowaną przez wszystkich proboszczów redzkich parafii W INTENCJI OJCZYZNY - rozpoczęło się wielkie redzkie świętowanie 100-nej roczniczy odzyskania przez Polską niepodleglości z udziałem władz miejskich i pocztów sztandarowych. Po Mszy św. pod tablicą upamiętniającą poległych podczas I i II wojny światowej zostały złożone wieńce i wiązanki kwiatów, a następnie wszyscy w pochodzie przeszli do parafii pw. św. Antoniego, gdzie punktualnie o godz. 12.00 został odśpiewany przez wszystkich hymn państwowy, a następnie odprawiona kolejna Msza św. w intencji mieszkańców Redy. Po Mszy św. nastąpila część artystyczną. W tym czasie przy MDK-u była serwowana grochówka i rogale "Marcińskie" od Burmistrza.