PIERWSZA SŁUŻBA MINISTRANTÓW SENIORÓW

W II Niedzielę Wielkiego Postu w czasie Mszy św. o godz. 10.15 swoją pierwszą służbę przy ołtarzu – po latach – podjęli Ministranci Seniorzy. Serdecznie dziękujemy im, a właściwie żonom niektórych, że wykazały się wielką wyrozumiałością wobec decyzji mężów, by mogli w dalszym ciągu realizować swoje chrześcijańskie powołanie.
Serdecznie zapraszamy nowych potencjalnych kandydatów!

NOWI MINISTRANCI

W czasie Mszy św. o godz. 11.30 natomiast, do grona służby liturgicznej ołtarza zostało dołączonych 10 kolejnych chłopców, którzy zakończyli okres przygotowania jako aspiranci. Odtąd będą oni jeszcze bliżej Chrystusowego Ołtarza i Niego samego służąc ofiarnie w czasie Mszy świętych i nabożeństw. W trakcie uroczystego przyjęcia do grona ministrantów chłopcy, byli oni otoczeni modlitwą i wsparciem swoich rodziców i najbliższych. Zostały nałożone im komże uprzednio poświęcone, oraz złożyli przyrzeczenie. Po Mszy świętej w sali konferencyjnej starej plebanii odbyło się krótkie spotkanie przy herbacie i cieście. Kandydatom i ich rodzicom, jak i zarówno całej służbie liturgicznej życzymy wielu łask Bożych i wytrwania na dobrej drodze.