PRYMICJE KS. PRZEMYSŁAWA

Dnia 19 czerwca 2011 r., w uroczystość Świętej Trójcy, Ks. Przemysław Lewiński, który w przeddzień otrzymał z rąk Ks. Arcybiskupa Sławoja-Leszka Głódzia święcenia kapłańskie, odprawił w naszym kościele swoją Mszę św. prymicyjną. Przybyli na nią liczni goście, m.in. z Włoch: Ks. Kazimierz Stelmach - Wicerektor Collegio Alberoni w Piacenza, koledzy ze studiów z Collegio Alberoni w Piacenza, zaprzyjaźnieni księża naszej diecezji oraz rodzina i bliscy. Homilię św. wygłosił Ks. Adam Cholcha, w której skoncentrował na zagadnieniu powołania. Po Mszy św. ks. Przemysław udzielił błogosławieństwa papieskiego i prymicyjnego. Ks. Przemysławowi składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego w pracy duszpasterskiej i obfitych darów Ducha Świętego potrzebnych do pełnienia trudnej posługi kapłańskiej.

Błogosławieństwo rodziców

Ubieranie szat liturgicznych