PIERWSZA KOMUNIA ŚWIĘTA
2018

W sobotę 5 maja br. przeżywaliśmy Uroczystość I-szej Komunii. W tym roku, podobnie jak w ubiegłym - z uwagi na wiekszą ilość dzieci - Przyjęcie odbyło się w dwóch grupach: o godz. 9.30 - dzieci z SP nr 4 i o godz. 11.30 - dzieci z SP nr 6.
Katechetami przygotowującymi dzieci do tego wydarzenia byli: p. Joanna Kryża (SP nr 6), p. Ela Urban (SP nr 4) i Ks. Tomasz Włodarczyk (katechezy przyparafialne). Dzieci z przejęciem uczestniczyły w Mszy św. celebrowanej przez ks. Proboszcza, włączając się czynnie w liturgię.
Przez cały tzw. „Biały Tydzień” dzieci brały udział w Nabożeństwie majowym o g. 17.30 i Mszy św. wieczornej o g. 18.00. W sobotę wraz z rodzicami udały się w pielgrzymce do Tronu Królowej Polskiego Morza w Swarzewie, gdzie będą uczestniczyły we Mszy św. celebrowanej przez Ks. Tomasza. Potem było ognisko i kiełbaski na terenie należącym do Sióstr Zakonnych
Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych dziękujemy za dar dla kościoła w postaci nowego kielicha do Mszy św. i naczynia do przechowywania wody święconej