PIERWSZA KOMUNIA ŚWIĘTA
KLASY III a
ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 6
2014

W sobotę 3 maja br. o godz. 11.30 - w Uroczystoć Królowej Polski - przeżywaliśmy Uroczystość I-szej Komunii Świętej dzieci klasy III a ze Szkoły Podstawowej nr 6 im. Jana Pawła II. To grupa dzieci, które - zgodnie z wolą rodziców - nie przystąpiły do I-szej Komunii w ubiegłym roku.
Katechetami przygotowującymi dzieci do tego wydarzenia byli: p. Joanna Kryża i Ks. Mariusz Kunicki. Dzieci z przejęciem uczestniczyły w Mszy Św. włączając się czynnie w liturgię.
Przez cały tzw. „Biały Tydzień” dzieci uczestniczyły w Nabożeństwie majowym o g. 17.30 i Mszy św. wieczornej o g. 18.00. W sobotę wraz z rodzicami udały się w pielgrzymce do Tronu Królowej Polskiego Morza w Swarzewie, gdzie o godz. 13.30 uczestniczyły we Mszy św. celebrowanej przez Ks. Mariusza. Po Mszy św. wszyscy udali się do Kniewa, gdzie znajduje się ferma strusi, na biesiadę przy ognisku.
Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych dziękujemy za dar dla kościoła w postaci nowego Mszału. Bóg zapłać!