PIERWSZA KOMUNIA ŚWIĘTA

Taki dzień się zdarza raz
Tylko raz i więcej nie
Jak zatrzymać czas
Jak zatrzymać ten
Najpiękniejszy w życiu dzień
                           /Slowa piosenki/

W sobotę 4 maja przeżywaliśmy Uroczystość I Komunii Świętej. Podczas Mszy Św. o godz. 10.00 dzieci klas II ze Szkoły Podstawowej nr 4 i 6 przystąpiły po raz pierwszy do Stołu Pańskiego. Katechetami przygotowującymi dzieci do tego wydarzenia byli: p. Elżbieta Urban i Ks. Dariusz Skrzypkowski. Dzieci z przejęciem uczestniczyły w Mszy Św. włączając się w liturgię. Radości przysporzyła wszystkim piękna, słoneczna pogoda.
Przez cały tzw. „Biały Tydzień” dzieci uczestniczyły w Nabożeństwie majowym o g. 17.30 i Mszy św. wieczornej o g. 18.00. W sobotę wraz z rodzicami udały się w pielgrzymce do Tronu Królowej Polskiego Morza w Swarzewie, gdzie o godz. 10.00 uczestniczyły we Mszy św. celebrowanej przez Ks. Proboszcza i Ks. Dariusza. Po Mszy św. Ks. Dariusz zaprosił wszystkich wspólną biesiadę przy ognisku na terenie Domu Sióstr Misjonarek Krwi Chrystusa.
Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych dziękujemy za dar dla kościoła w postaci 5 kompletów obrusów na ołtarze. Bóg zapłać! Dzieciom życzymy, aby radośnie w swoim życiu szły za Chrystusem!

p. Elżbieta Urban
i Ks. Dariusz

Kustosz Sanktuarium
w Swarzewie

Zawierzenie dzieci
Matce Bożej

Piknik
u Sióstr w Swarzewie

ROCZNICA PIERWSZEJ KOMUNII ŚWIĘTEJ

W niedzielę 5 maja b. odbyła się rocznica I-szej Komunii Świętej dzieci, które przyjęły Najświętszy Sakrament w ubiegłym roku w maju. W czasie Mszy św. o godz. 13.00, którą celebrował Ks. Proboszcz, w sposób szczególny dziękowaliśmy za to, co Bóg poczynił w sercach dzieci.