BIERZMOWANIE 2011

24 marca br. przeżywaliśmy w naszej parafii kolejną wielką uroczystość. O godz. 17.00 z rąk Ks. Arcybiskupa Tadeusz Gocłowskiego 75 osób spośród młodzieży gimnazjum naszej parafii otrzymało Sakrament Bierzmowania. Sakrament ten, jak wskazuje jego nazwa w języku łacińskim confirmatio – umocnienie – jest sakramentem umocnienia w wierze, a tym samym miejscem dopełnienia tego związku z Chrystusem, jaki został zapoczątkowany w Sakramencie Chrztu świętego. Bierzmowanie, jako sakrament dojrzałości chrześcijańskiej daje szczególna siłę do wytrwania w powołaniu chrześcijańskim. Nakłada na chrześcijanina obowiązek mężnego wyznawania wiary i troski o zbawienie świata. Młodzież do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania przygotował wikariusz Ks. Tomasz Kotwica.