SEMPER FIDELIS

Dnia 28 lutego 1987 r. Metropolita Gdański abp Tadeusz Gocłowski powołał w związku z wizytą Ojca św. w Gdańsku na Zaspie Kościelną Służbę Mężczyzn "Semper Fidelis". Ojciec św. opuszczając Gdańsk w dniu 12 czerwca 1987 r. powiedział:

”Żywię głębokie przeświadczenie, iż to, co się zaczęło tu w Gdańsku, i na Wybrzeżu i w innych środowiskach pracy w Polsce, ma wielkie znaczenie dla przyszłości ludzkiej pracy. I to nie tylko na naszej ziemi, ale wszędzie”.

Jest to dziedzictwo, które pragnie wypełnić Kościelna Służba Mężczyzn "Semper Fidelis" Archidiecezji Gdańskiej.

W naszej parafii od samego początku powstania tej służby istnieje grupa licząca 6 braci. Zadaniem jej członków jest ofiarowywanie swego czasu i swoich sił dla dobra wszystkich wiernych uczestniczących w zgromadzeniach liturgicznych. Naszych braci można zauważyć przy organizacji i pilnowaniu porządku podczas uroczystości religijnych, tj. I Komunia św., odpust parafialny, procesja Bożego Ciała. Poświęcają swój czas również przy innych posługach, np. roznoszenie opłatków wigilijnych, okolicznościowe zbiórki do puszek przed kościołem.