M E N U
SERDECZNIE WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII
WNIEBOWZIĘCIA NMP I ŚW. KATARZYNY ALEKSANDRYJSKIEJ W REDZIE
STRONA GŁÓWNA
Strona internetowa parafii Wniebowzięcia NMP i Św. Katarzyny w Redzie - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

23.07.2017 r.

MSZE ŚW. I NABOŻEŃSTWA

1. Koronka do Miłosierdzia Bożego tradycyjnie o godz. 15.00. Serdecznie zapraszamy!

2. Od jutra (tj. od poniedziałku) wracamy do normalnego porządku Mszy św. w naszym kościele w tygodniu: rano o 7.00 i 7.30 oraz wieczorem o godz. 18.00. Okazja do spowiedzi w czasie każdej Mszy św.

3. We wtorek przypada Święto św. Jakuba Apostoła, a jednocześnie wspomnienie św. Krzysztofa. W czasie Mszy św. o godz. 18.00 w tym dniu będziemy modlić się w intencji wszystkich kierujących pojazdami: o rozsądek i wyobraźnię na drogach; Po Mszy św. na dolnym parkingu za Ośrodkiem Zdrowia nastąpi błogosławieństwo kierowców i pojazdów (samochodów, motocykli, a także ro-werów). Serdecznie zapraszamy! Zebrane ofiary przy tej okazji, w ramach akcji MIVA Polska, przeznaczone będą na zakup środków transportu dla polskich misjonarzy.

4. Nowenna do MBNP w środę o godz. 17.30.

SPRAWY DUSZPASTERSKIE

1. We wtorek 25 lipca br. o godz. 6.00 z Helu wyruszy XXXVI Piesza Pielgrzymka Kaszubska na Jasna Górę. Wejście na Jasną Górę 12 sierpnia. Pielgrzymi w ciągu 19 dni pokonają 630 km. Zapisy: na trasie pielgrzymki. Na pielgrzymi trud pątnikom życzymy fizycznej siły i opieki płynącej z nieba.

2. Również we wtorek 25 lipca br. o godz. 9.00 ponad trzydzieścioro dzieci z naszej parafii wraz z Ks. Tomaszem i opiekunami wyjeżdża na wakacyjny wypoczynek do Ostrzyc w ramach dorocznej „Akcji letniej”.

3. Informujemy, że Parafialny Zespół Caritas ma na swoim stanie dla osób potrzebujących: wózek dziecięcy sportowo – głęboki, bieliznę i ubranka niemowlęce, dziecięce oraz dla dorosłych, garnitury i spodnie męskie duże rozmiary.
Punkt Parafialnego Zespołu Caritas znajduje się naprzeciw biura i jest czynny jeszcze w tym tygodniu w środę w godz. 16.00 – 17.00.

5. W tygodniu odbył się pogrzeb śp. Oskara Dopke l. 92, z ul. Łąkowej 10 i śp. Jędrzeja Jakusz l. 66 z ul. Orzeszkowej 1. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Wszystkim naszym Parafianom, Dobrodziejom i Gościom,
którzy w tym tygodniu obchodzić będą swoje imieniny, urodziny i jubileusze,
życzymy obfitości łask Bożych i opieki Maryi Matki.
W tym duchu przyjmijmy Boże błogosławieństwo!

Kościół
- widok od str. północno-zachodniej

Herb Redy

Darmowe Liczniki dla Twoich stron! WWW.LICZ.PL