M E N U
SERDECZNIE WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII
WNIEBOWZIĘCIA NMP I ŚW. KATARZYNY ALEKSANDRYJSKIEJ W REDZIE
STRONA GŁÓWNA
Strona internetowa parafii Wniebowzięcia NMP i Św. Katarzyny w Redzie - OGŁOSZENIA PARAFIALNE
UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY ŚWIĘTEJ

27.05.2018 r.

MSZE ŚW. I NABOŻEŃSTWA

1. Dziś o godz. 15.00 zapraszany na Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

2. Jutro tj. w poniedziałek 28 maja br. – w parafii będzie miała miejsce znów niecodzienna uroczystość, a mianowicie Ks. Proboszcz wraz z kolegami z rocznika święceń kapłańskich w czasie Mszy św. o godz. 12.00 będzie dziękował za 36 lat kapłaństwa. Serdecznie zapraszamy wszystkich dysponujących wolnym czasem na wspólną modlitwę.

3. Nowenna do MBNP w środę w łączności z Nabożeństwem majowym o godz. 17.30

4. W CZWARTEK PRZEŻYWAĆ BĘDZIEMY UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO CIAŁA. Msze św. w kościele zostaną odprawione o g. 7.30, 9.00 i 17.00.
O godz. 10.00 z kościoła wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Trasa procesji oraz ustawienie ołtarzy podobnie, jak w latach poprzednich. Przy ołtarzu na placu przed Gimnazjum ok. g. 10.45 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. koncelebrowana. Po Mszy św. c.d. procesji.
Boże Ciało to szczególna okazja, abyśmy publicznie zamanifestowali swoją wiarę i okazali Bogu wdzięczność za dar Eucharystii biorąc gremialnie udział w procesji oraz przyozdabiając okna naszych domów emblematami religijnymi.

5. W Oktawie Bożego Ciała procesje eucharystyczne będą po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 10.15.

6. W piątek rozpoczyna się czerwiec i czas nabożeństw do Najświętszego Serca Pana Jezusa, które odprawiać będziemy w dni powszednie po Mszach św. wieczornych.

7. W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek miesiąca. Okolicznościowe modlitwy w łączności z nabożeństwem czerwcowym. Okazja do spowiedzi w Pierwszy Piątek w czasie wszystkich Mszy św. i dodatkowo wieczorem już od 17.15.

8. W sobotę 2 czerwca br. w godz. 15.00 – 21.00 w parafii będzie miała miejsce doroczna Adoracja Najświętszego Sakramentu, po przewodnictwem Wspólnoty od Adoracji Najświętszego Sakramentu i Niepokalanej z Wejherowa, Redy, Rumi, Gdyni i okolic. O godz. 18.00 przerwa na Mszę św. Serdecznie zapraszamy!

9. W sobotę też Mszą św. o godz. 18.00 z udziałem Strażaków i ich kapelana Ks. Franciszka rozpocznie się – przełożone – świętowanie ku czci św. Floriana. Po Mszy św. przejście do remizy i poświęcenie odrestaurowanej figury Świętego patrona, a potem biesiada przy stole.

SPRAWY DUSZPASTERSKIE

1. Wszystkim, którzy całym sercem zaangażowali się w przygotowanie Uroczystości bierzmowania z udziałem Ks. biskupa Wiesława Szlachetki, a szczególnie Ks. Pawłowi i Wspólnocie „Młodzi Uwielbiają Jezusa” składamy serdeczne Bóg zapłać!

2. Powrót pielgrzymki z Wejherowa w przewidziany jest dziś między godziną 15.00, a 16.00.

3. W czwartek w Boże Ciało nie będzie czynna kancelaria parafialna.

4. Dziewczynki, które pragną sypać kwiatki na procesji Bożego Ciała i w Oktawie, a szczególnie pierwszokomunijne, zapraszamy na ćwiczenia w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 16.45 przy kościele. Dziewczynki pierwszokomunijne sypią kwiatki w strojach komunijnych. Zapraszamy też chłopców w szatkach do niesienia różańca i figurki Dzieciątka Jezus.

5. W sobotę rano Ks. Paweł udaje się wraz z młodzieżą na doroczne spotkanie w Lednicy

6. O godz. 18.45 w piątek w kancelarii parafialnej nauka przedślubna dla narzeczonych, którzy w najbliższym czasie zawrą sakramentalny związek małżeński w naszym kościele.

7. W tygodniu odbył się pogrzeb śp. Brunona Plotzke, l. 92 z ul. Derdowskiego. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
Wszystkim Parafianom i miłym Gościom życzymy
pełni darów Ducha Świętego.
Niech On obdarzy nas i nasze rodziny pokojem i miłością.
Szczęść Boże!

Kościół
- widok od str. północno-zachodniej

Herb Redy